Co je to etwinning?

Iniciativa eTwinning je otevřena všem typům mateřských, základních a středních škol. Jedinou podmínkou je, aby škola byla uvedena v rejstříku škol, který zveřejňuje MŠMT. Nejde o dotační typ vzdělávacího programu, jaké existují v rámci Evropské unie – nemá vymezená kritéria účasti ani termíny pro zapojení či předkládání projektů. eTwinning je službou, která tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci škol, které mohou jednoduchým způsobem navazovat partnerství a realizovat takovou aktivitu (mezinárodní vzdělávací projekt), kterou ony považují za užitečnou, kde si samy určí začátek a konec spolupráce s partnerskými školami.

2017/2018

Je to tam!!!! Byl nám udělen certifikát kvality za naši loňskou práci!! Takže : 3x huráááá!

English is fun – Angličtina je zábava

Projekt English is fun je projektem prvňáčků, pracují na něm celý školní rok v rámci hodin anglického jazyka, výtvarné, pracovní výchovy a prvouky. Naším parterem je slovenská základní škola z Humenného, se kterou již spolupracujeme třetím rokem. Projekt se zabývá hlavně výukou angličtiny pomocí her, video setkávání a hlavně skype konferencí. Více o našem projektu se dozvíte na tomto odkazu.

Světem zvířat – projekt MŠ

Projekt se skládá ze čtyř částí, kdy budeme objevovat svět – domácích zvířat, exotických zvířat, ptáků a hmyzu.
Z každého tématu vybere každá zúčastněná strana jedno zvíře, které jakýmkoliv výtvarným způsobem ztvární. Ke každému tématu se také naučíme písničku nebo básničku.
Na společných konferencích bychom si písničky přezpívaly,
ukázaly si vzájemně obrázky, či výrobky…
Rády bychom se vzájemně naučily nové písničky a dětem ukázaly, jak je slovenština podobná s češtinou a čím se třeba liší. Více se dozvíte ZDE

Držte nám palce při hodnocení našich projektů, tento rok bude národní konference v Liberci :-).

UČENÍ BEZ MUČENÍ

Projekt Učenie nie je mučenie/Učení bez mučení je naplánovaný na jeden školský rok pre dve krajiny Česko a Slovensko. Budeme spoznávať jazyk našej partnerskej krajiny, realizovať spoločné on line vyučovanie spoločných tém v tematických plánoch obidvoch partnerských škôl a tvoriť spoločné dokumenty.

Rozuměli jste našemu popisu projektu? To je dobře! Děti už díky naší spolupráci také rozumí :-)).

Chcete vědět víc, klikněte na odkaz a nechejte se nadchnout :-).