Co je to eTwinning?

Iniciativa eTwinning je otevřena všem typům mateřských, základních a středních škol. Jedinou podmínkou je, aby škola byla uvedena v rejstříku škol, který zveřejňuje MŠMT. Nejde o dotační typ vzdělávacího programu, jaké existují v rámci Evropské unie – nemá vymezená kritéria účasti ani termíny pro zapojení či předkládání projektů. eTwinning je službou, která tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci škol, které mohou jednoduchým způsobem navazovat partnerství a realizovat takovou aktivitu (mezinárodní vzdělávací projekt), kterou ony považují za užitečnou, kde si samy určí začátek a konec spolupráce s partnerskými školami.

eTwinning – školní rok 2022/2023

Pipi Dlouhá punčocha/ Pipi Dlhá pančucha

Projekt byl zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti, čtenářských dovedností, rozvoj fantazie, poznávání mateřského a partnerského jazyka, rozšíření slovní zásoby za pomoci známé dětské knihy Pipi Dlouhá punčocha.

Našimi partnery byli druháčci ze slovenské školy, společně jsme knihu četli po kapitolách, zadali si úkoly, setkali se online a sdělovali jsme si vzájemně naše výstupy.

Za celý školní rok jsme stihli nejen číst, ale také péct perníčky jako Pipi, přeměňovat nalezené věci na znovu funkční předměty, postavit vilu Vilekulu nebo vytvořit hrnky vděčnosti.

Projektovou práci jsme si užívali a těšili jsme se na společná setkání.

Ou jé! Získali jsme eTwinning Quality Label – Certifikát kvality za projekt V království peněz / V královstve peňazí

2019/2020 – V království peněz/ V kráľovstve peňazí

Tento rok opět navazujeme na již ověřené přátelství a taktéž projektové partnerství se Základní školou v Humenném, s paní učitelkou Irenkou a s jejími žáčky, třeťáčky – společně pracujeme již 3. rokem.

Náš projekt se bude zabývat penězi, jejich hodnotou, různými měnami a také „finanční gramotností“. Nebude chybět ani práce na počítačí, v hodinách výtvarné a pracovní výchovy a zabloudíme i do českého jazyka :-), těšíte se? Těšte se, máte na co, bude to jízda.

Odkaz :https://twinspace.etwinning.net/93514/home

2018/2019

I letos se naše třídy zapojily do etwinningových projektů, a to rovnou do dvou. Čtvrtá a pátá třída pracovala na projektu zaměřeném na výměnu informací a poznávání zahraničních škol pomocí cestovního medvídka, který navštěvoval školy a přinášel si zápisky ve svém deníčku. Bohužel tento projekt nedošel svého konce, medvídkovi se asi v nějaké škole zalíbilo natolik, že se tam natrvalo usadil.

Odkaz :Travelling Bears‘ new adventures in Europe

O psíkovi a mačičke je jméno našeho dalšího projektu, který realizovala druhá třída s paní ředitelkou, pro všechny to byl jejich první etwinningový projekt a musíme přiznat, že si to celý školní rok užívali. Partnerem jim nebyl nikdo jiný než Irenka T. ze slovenské základní školy v Humenném, společně četli knihu O pejskovi a kočičce a v průběhu čtení si na každou kapitolu zadávali zábavné úkoly, křížovky a dokonce i vyrábění a vaření. Třešničkou na projektovém dortu bylo setkávání naživo s využitím interaktivní tabule, kdy se žáci poznávali, diskutovali, zpívali, zadávali hádanky a hodnotili. Rádi bychom naše malé etwinnery pochválili, nejen za jejich celoroční píli, nadšení a zručnost ( vařili mýdlo, vyráběli dort a jiné), ale dokonce samostatně ovládli počítač – word jim nyní není cizí :-)- pokud chcete vědět o našem projektu více, nahlédněte do TWINSPACE.

2017/2018

Je to tam!!!! Byl nám udělen certi“kát kvality za naši loňskou práci!! Takže : 3x huráááá!

English is fun – Angličtina je zábava

Projekt English is fun je projektem prvňáčků, pracují na něm celý školní rok v rámci hodin anglického jazyka, výtvarné, pracovní výchovy a prvouky. Naším parterem je slovenská základní škola z Humenného, se kterou již spolupracujeme třetím rokem. Projekt se zabývá hlavně výukou angličtiny pomocí her, video setkávání a hlavně skype konferencí. Více o našem projektu se dozvíte na tomto odkazu.

Světem zvířat – projekt MŠ

Projekt se skládá ze čtyř částí, kdy budeme objevovat svět – domácích zvířat, exotických zvířat, ptáků a hmyzu. Z každého tématu vybere každá zúčastněná strana jedno zvíře, které jakýmkoliv výtvarným způsobem ztvární. Ke každému tématu se také naučíme písničku nebo básničku. Na společných konferencích bychom si písničky přezpívaly,
ukázaly si vzájemně obrázky, či výrobky… Rády bychom se vzájemně naučily nové písničky a dětem ukázaly, jak je slovenština podobná s češtinou a čím se třeba liší. Více se dozvíte ZDE

Držte nám palce při hodnocení našich projektů, tento rok bude národní konference v Liberci :-).

2016/2017 – UČENÍ BEZ MUČENÍ

Projekt Učenie nie je mučenie/Učení bez mučení je naplánovaný na jeden školský rok pre dve krajiny Česko a Slovensko. Budeme spoznávať jazyk našej partnerskej krajiny, realizovať spoločné on line vyučovanie spoločných tém v tematických plánoch obidvoch partnerských škôl a tvoriť spoločné dokumenty.
Rozuměli jste našemu popisu projektu? To je dobře! Děti už díky naší spolupráci také rozumí :-)).
Chcete vědět víc, klikněte na odkaz a nechejte se nadchnout :-).