Info testování Covid – 19

Info pro rodiče: Protože je organizován odběr celkem obratem, tak Krajská hygienická stanice LK rodiče individuálně nezvládne obvolat, proto kopíruji právě obdrženou informaci:

Vážená paní ředitelko, vážení rodiče,

děkuji za zaslaný seznam a popíšu Vám nynější postup:

Vzhledem k prokázanému onemocnění Covid-19 u jedné z učitelek mateřské školky, která byla se všemi dětmi v době své infekčnosti opakovaně v kontaktu, jsme rozhodli o nařízení karantény pro celou školku. Karanténa trvá 10 dní od posledního kontaktu s nemocnou osobou, tedy do pondělí do 7.12., v případě, že budou všichni negativní, tak se v úterý 8.12. mohou vrátit do školky. Pokud bude někdo pozitivní, bude se prodlužovat karanténa do 11.12. a to vzhledem k tomu, že byli všichni naposledy v kolektivu 1.12.. Karanténa se týká pouze dětí a personálu školky – jejich rodinní příslušníci mohou chodit i nadále do zaměstnání či školy – pochopitelně v případě, že by se objevily komukoli z rodiny zdravotní obtíže, tak prosím aby zůstali doma a kontaktovali svého praktického lékaře.

Testy provedeme prostřednictvím odběrové sanity u všech osob hromadně ve čtvrtek 3.12. v 10:00 – 10:15 u mateřské školy. Žádanky na vyšetření bude mít personál sanity u sebe, takže si s sebou vezměte pouze kartičku pojištěnce (u dospělých občanský průkaz) a mějte všichni nasazenou roušku.

Výsledky testu: nejdéle v pátek 4.12. večer by měli všichni odebraní dostat SMS zprávu o výsledku odběru. Postup bude následující:

– pokud bude test u některé osoby pozitivní, tak bude ta konkrétní osoba kontaktována Krajskou hygienickou stanicí a bude jí vysvětlen další postup včetně nařízení karantény nejbližším kontaktům a bude se prodlužovat karanténa kolektivu MŠ do 11.12.

– pokud bude test u všech negativní, tak do 7.12. zůstane ta osoba i nadále doma v karanténě a když nebude mít žádné zdravotní obtíže, tak v úterý 8.12. mu karanténa končí a může ten den nastoupit do školky, do sportovních a jiných kroužků apod.

Dostavte se prosím všichni na odběr, děkuji,

s pozdravem K. Hochmalová